Vladimír dlouhý: Rodinné firmy v česku potřebují novou krev

-30. ledna 2024-

„Malé a střední podniky hrají v české ekonomice klíčovou roli a ADAX jim pomáhá na cestě k transformaci,“ říká prezident ADAX Fondu firemního nástupnictví Vladimír Dlouhý.

Nový díl videopodcastu LEAGLEONE se zaměřil na téma firemního nástupnictví a jeho potenciál pro další rozvoj podniků. Jak vysvětlil Vladimír Dlouhý, malé a střední podniky jsou „amalgámem“, který spojuje velký průmysl s menšími investory a finančním sektorem. A firemní nástupnictví je pro ně velkým tématem.

„Mnoho majitelů firem se dostává do věku, kdy uvažují o předání vedení. V některých případech rodinní nástupci nejsou k dispozici nebo nemají zájem, což vytváří příležitosti pro externí investory jako je ADAX k poskytnutí potřebného kapitálu a znalostí,“ vysvětluje Vladimír Dlouhý.

V rozhovoru diskutoval také o o výzvách, kterým tyto podniky čelí v dnešní době, včetně rostoucích cen energií, zvýšené regulace a potřeby rychlé digitalizace. Neméně zajímavým tématem byla i otázka globalizace a šancí pro rodinné firmy na mezinárodním trhu. Vladimír Dlouhý poznamenal, že v dnešním světě, který je stále více propojený, mají tyto firmy velký potenciál růstu a expanze, jak v rámci Evropy, tak i na globální úrovni.

Podívejte se na záznam celého rozhovoru zde:

12 % p. a.

Očekávaný  výnos

5 a více let

Trvání

125 000 EUR nebo 1 000 000 Kč

Minimální investice

0–5 %

Vstupní poplatek

Kontakt

Mám zájem o odběr newsletteru

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Zaškrtávací políčka

Fakturační údaje:
ADAX Fond firemního nástupnictví SICAV, a.s. 
Sídlo: Na Florenci 23, Praha 1
IČO: 10735551

Společnost zapsaná v Obchodním rejstříku
u Krajského soudu v Brně, oddíl B, vložka
8529, dne 7. dubna 2021