Lidé

Během roku 2023 fond zformoval tým zakladatelů a akcionářů, přizval odborníky
v oblastech řízení výrobních a obchodních společností, byznys developmentu, zahraničního obchodu,
marketingu, technologií, automatizace, zlepšování podnikových procesů a řízení lidských zdrojů.
Vybudovali jsme zkušený manažerský tým připravený zhodnotit vaše investice.

Ladislav Chodák
Akcionář

Manažer, podnikatel a investor, který od roku 1990 založil nebo se aktivně podílel na chodu více než třiceti firem. Oborově se specializovaly především na IT sektor, strojírenství a stavebnictví. Od roku 2010 se primárně věnuje rozvoji a mentoringu firem, investicím do technologických startupů a developerských projektů. Od roku 2017 působí jako předseda představenstva Regionální hospodářské komory Brno. Je také členem Vědecké rady Fakulty informatiky Masarykovy univerzity a Rady pro spolupráci s průmyslem Masarykovy a Mendelovy univerzity. V roce 2015 umožnil vznik první laboratorní soukromé základní školy v České republice Labyrinth. Věnuje se také podpoře sportu (volejbal, baseball).

Jaroslav Havel
Akcionář

Advokát, zakládající společník a řídící partner advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS. K jeho klientům patří největší finanční instituce působící v České a Slovenské republice, řada společností patřících do žebříčku Fortune 500 nebo Czech Top 100, ministerstva, státní podniky i soukromé osoby z řad nejúspěšnějších a nejbohatších lidí žijících v ČR a SR. Specializuje se na oblasti bankovnictví, financí, obchodní právo, právo obchodních společností, zejména pak na poradenství ve věcech týkajících se vrcholového vedení společností, fúze, akvizice, private equity / venture capital, právní audity a právní due diligence. Před založením advokátní kanceláře v roce 2001 pracoval déle než šest let pro několik předních místních i mezinárodních advokátních kanceláří v Praze, včetně právnické firmy Linklaters. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde získal titul Mgr. a následně titul JUDr.

Vladimír Dlouhý
Prezident

Během své dlouholeté úspěšné kariéry působil v Prognostickém ústavu Československé akademie věd, jako místopředseda první nekomunistické vlády po roce 1989, do roku 1992 československý ministr hospodářství a dalších pět let jako český ministr průmyslu a obchodu. Po odchodu z vlády založil vlastní poradenskou společnost a pracuje pro velké mezinárodní společnosti. Dodnes je poradcem investiční banky Goldman Sachs. V letech 2009-2012 působil v evropské poradenské skupině výkonného ředitele Mezinárodního měnového fondu ve Washingtonu. V letech 2009 – 2013 byl členem Národní ekonomické rady vlády (NERV) a po jejím obnovení v roce 2020 se stal opět jejím členem. Devět let působil jako prezident Hospodářské komory ČR, byl také náměstkem prezidenta Eurochambres, evropského sdružení hospodářských komor v Bruselu. Pedagogicky působí na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity.

Václav Salač
Výkonný ředitel

Zakladatel a spolumajitel společností Oportys a ZebraStores. Za svou téměř dvacetiletou byznysovou
kariéru získal na různých řídících pozicích v oborech financí, energetiky, nemovitostí a e-commerce zkušenosti s budováním organizačních struktur, řízením lidí, budováním obchodních útvarů nebo rozjezdem startupů. Podílel se na různých projektech v zahraničí – v Evropě, Africe i v arabských státech. Na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně vystudoval obor Právo a právní věda. Získal zde také titul LL.M. pro obor obchodní právo. Ve volném čase působí jako šéftrenér mládeže a předseda fotbalového klubu TJ Heršpice.

David Fogad
Investiční a správní ředitel 
Dlouhodobě se věnuje oblasti realit, investic a finanční gramotnosti. Vystudoval obory právo a právní věda a právo a mezinárodní obchod na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a MBA studijní program na Vysoké škole ekonomie a managementu v Praze. Je lektorem European Centre for Career Education (ECCE) a projektu Investee, který se zaměřuje na svět financí a investic v digitální době. V minulosti působil jako projektový manažer Zlaté koruny, byl členem představenstva investičního holdingu TNI Group a také obchodním ředitelem a členem dozorčí rady Fondu Českého Bydlení SICAV, prvního českého fondu kvalifikovaných investorů zaměřeného na nájemní bydlení. 

Barbora Vávrová
Business development

Ředitelka péče o strategické klienty advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS zaměřující se i na strategickou spolupráci s nejvýznamnějšími klienty kanceláře. Zprostředkovává jim nadstandardní concierge služby s primárním zaměřením na zdravotnictví. Její expertiza vychází z úzkých vztahů s profesionály a rozsáhlých zkušeností získaných v oblastech diplomacie a manažerské psychologie. Před působením v HAVEL & PARTNERS pracovala pro skupinu RP Invest na pozici Director of Client Services. Založila také společnost Povídej, Poslouchávám zaměřenou na zprostředkování zdravotnického, daňového, akvizičního a IT poradenství. V jejím portfoliu je také pomoc při zavádění controllingu a workflow společností. Na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze vystudovala obor diplomacie, na European School of Business & Management získala titul MBA pro obor manažerská psychologie.

Aktuality

12 % p. a.

Očekávaný  výnos

5 a více let

Trvání

125 000 EUR nebo 1 000 000 Kč

Minimální investice

0–5 %

Vstupní poplatek

ADAX Fond firemního nástupnictví SICAV, a. s., podfond 1
Fond obhospodařuje CODYA investiční společnost a.s.

Kontakt

Fakturační údaje:

ADAX Fond firemního nástupnictví SICAV, a.s. 
Sídlo: Na Florenci 23, Praha 1
IČO: 10735551

Společnost zapsaná v Obchodním rejstříku
u Krajského soudu v Brně, oddíl B, vložka
8529, dne 7. dubna 2021