Rozšiřujeme portfolio, získali jsme výrobce ekologických papírových kelímků ekobal rožnov

-14. listopadu 2023-

Ekobal Rožnov, založený před více než 30 lety, je jediným českým výrobcem 100% ekologických papírových kelímků a víček. Jeho roční objem produkce přesahuje 100 milionů kusů. Kelímky, vyrobené z kartonu speciálně vyvinutého ve Finsku, obsahují až o 90% méně plastu než běžné plastové kelímky, přičemž řada GreenCup je zcela bez plastu. 


Všechna produkce vzniká v rámci provozu firmy. Ekobal Rožnov tak může 100% zaručit kvalitu svých výrobků. Výrobní proces zahrnuje použití surovin z obnovitelných zdrojů, z certifikovaných finských lesů, a splňuje všechny národní i EU normy pro styk s potravinami.


Jsme nadšeni, že můžeme přivítat Ekobal Rožnov ve svém portfoliu. Tato akvizice nám umožní posílit naši pozici na trhu ekologických obalových řešení a podpořit další rozvoj Ekobalu v souladu s jeho dlouhodobými hodnotami a udržitelným přístupem, konstatoval Václav Salač, výkonný ředitel ADAX Fondu firemního nástupnictví.


Akvizicí získává Ekobal silného českého partnera s globálním přesahem. Můžeme tak pokračovat ve svém zaměření na minimalizaci ekologické zátěže s cílem maximálně podpořit změnu ze stávajících plastových na papírové obaly u nových i stávajících zákazníků,“ doplnil jednatel společnosti Ekobal Rožnov Ondřej Vlach.

Provozem vlastní tiskárny, jež disponuje ofsetovým i flexotiskovým strojem německé výroby, může Ekobal Rožnov garantovat použití barev pro potravinářství i kvalitu tisku dle specifikací zákazníka. Patří mezi ně společnosti Kofola, Orkla, Café+Co, Delikomat, Bidfood, Nestlé, Primo a další. 


Za rok 2022 Ekobal Rožnov vykázal tržby ve výši 88,42 mil. Kč a zisk před zdaněním 13,94 mil. Kč. Oproti roku 2021 tak došlo jak k nárůstu tržeb (71,83 mil. Kč), tak hospodářského výsledku (8 mil. Kč).

12 % p. a.

Očekávaný  výnos

5 a více let

Trvání

125 000 EUR nebo 1 000 000 Kč

Minimální investice

0–5 %

Vstupní poplatek

Kontakt

Mám zájem o odběr newsletteru

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Zaškrtávací políčka

Fakturační údaje:
ADAX Fond firemního nástupnictví SICAV, a.s. 
Sídlo: Na Florenci 23, Praha 1
IČO: 10735551

Společnost zapsaná v Obchodním rejstříku
u Krajského soudu v Brně, oddíl B, vložka
8529, dne 7. dubna 2021