Rok 2023 byl v ADAXu rokem změn, v roce 2024 se zaměříme na další růst

-4. ledna 2024-

„Děkujeme našim investorům, partnerům a spolupracovníkům, kteří nám vyjádřili důvěru v přelomovém roku 2023,“ říká David Fogad, investiční a správní ředitel fondu. 

 Jaké jsou podle něj hlavní úspěchy a plány ADAX Fondu firemního nástupnictví?  

  1. Změnili jsme vlastnickou strukturu a postavili nový manažerský tým. Významné změny proběhly na pozicích akcionářů fondu, navíc jsme posílili manažerské obsazení fondu tak, aby expertní tým představoval nejen nový začátek, ale také silný základ pro restart fondu.
  2. Zvolili jsme novou investiční strategii. Naše unikátní strategie se opírá o demografický vývoj a přirozenou potřebu firem řešit otázku nástupnictví. Na rozdíl od jiných private equity fondů jsme kvalifikovaným investorům otevřenější a přístupnější a v naší akviziční strategii se zaměřujeme na malé a středně velké podniky rodinného typu.
  3. Jsme novými vlastníky společnosti Ekobal Rožnov. Rozšířili jsme naše portfolio o Ekobal, výrobce 100% ekologických kelímků a víček. Akvizice naplňuje naši strategii diverzifikace a prokazuje naši schopnost identifikovat společnosti s vysokým potenciálem. 
  4. V roce 2024 plánujeme další růst. Po náročném, ale úspěšném roku 2023 máme další velké plány: tři firmy v našem portfoliu — Tany, CM Trade a Ekobal — chceme rozšířit o další akvizice, posilujeme také síť obchodních partnerů. 

 „ADAX se výrazně změnil a vyrostl objemem spravovaných společností i jejich výnosů,“ dodává David Fogad, „a v nastaveném trendu a změn a růstu budeme pokračovat v roce 2024, aby se naše práce pozitivně projevila i na růstu hodnoty vkladů našich investorů.“

12 % p. a.

Očekávaný  výnos

5 a více let

Trvání

125 000 EUR nebo 1 000 000 Kč

Minimální investice

0–5 %

Vstupní poplatek

Kontakt

Mám zájem o odběr newsletteru

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Zaškrtávací políčka

Fakturační údaje:
ADAX Fond firemního nástupnictví SICAV, a.s. 
Sídlo: Na Florenci 23, Praha 1
IČO: 10735551

Společnost zapsaná v Obchodním rejstříku
u Krajského soudu v Brně, oddíl B, vložka
8529, dne 7. dubna 2021