Fondy ADAX a Genesis Growth spojily síly a jsou novými majiteli UPS Technology

-Praha, 26. března 2024-

Firma se zaměří na záložní zdroje (UPS), bateriová úložiště a globální expanzi.

Společnost UPS Technology, lídr na trhu záložních systémů nepřetržitého napájení, má nové vlastníky. Pro akvizici, která byla dokončena v březnu 2024, se spojily ADAX Fond firemního nástupnictví a Genesis Capital Growth. 

Oba fondy se specializují na firmy s vysokým růstovým potenciálem a v UPS Technology jim patří stejný akcionářský podíl. Noví vlastníci do společnosti alokují své strategické manažery s patnáctiletými zkušenostmi v oboru, rozšíří nabídku produktů kritické infrastruktury a dodají zkušenosti při expanzi na zahraniční trhy. 

„Akvizice UPS Technology znamená další krok v naplnění naší strategie investovat do společností, které poskytují stabilní výkon, ale k naplnění svého vysokého růstového potenciálu potřebují efektivní pomoc s technologickým a obchodním rozvojem, který odpovídá potřebám současného trhu,“ říká Václav Salač, výkonný ředitel ADAX Fondu firemního nástupnictví. 

„Zároveň s naší investicí vstupujeme do perspektivního oboru energetiky a energetické soběstačnosti, který dobře známe a máme v něm osobní zkušenosti. Produktové portfolio UPS Technology chceme rozšířit o nové motorgenerátory a bateriová úložiště a stát se aktivními hráči na rostoucím trhu produktů nepřerušovaného napájení,“ dodává Salač. 

Získání UPS Technology znamená pro ADAX Fond firemního nástupnictví a Genesis Capital Growth první společnou investici. „Oba investoři, ADAX i Genesis Growth, se během akvizičního procesu dobře doplňovali. Této kooperace si velmi vážíme a může být začátkem naší dlouhodobé spolupráce,“ konstatuje Salač.

Jiří Beneš, řídící partner Genesis Capital Growth, k tomu dodal: „S potěšením oznamujeme další investici fondu GGEF I, který se zaměřuje na investice do společností se silným růstovým potenciálem a ambiciózními manažerskými týmy. Těšíme se na spolupráci s týmem UPS Technology a věříme, že společnost má na svém trhu záložních systémů nepřetržitého napájení významný potenciál budoucího růstu.“

Za efektivní spolupráci také poděkoval zakladatelům UPS Technology Dušanu Dostálovi a Jaroslavu Davídkovi, pod jejichž vedením firma dosáhla významné pozice zejména na českém trhu záložních systémů.

Společnost UPS Technology se od roku 1991 specializuje na dodávky záložních systémů včetně UPS, stejnosměrných zdrojů, motorgenerátorů a rozsáhlých energocenter. V rámci komplexních služeb nabízí zajištění procesu od konzultace po realizaci a následný servis. Mezi zákazníky patří společnosti ČEZ, Siemens, ABB, Škoda nebo Čepro, ale i nemocnice, letiště nebo fotbalové stadiony. Tržby UPS Technology za rok 2023 dosáhly téměř 40% meziročního navýšení a společnost má i pro následující roky výrazné růstové ambice. 

Ambici podpořit další růst UPS Technology potvrzuje i Marek Hoščálek, partner Genesis Capital Growth. „Zakladatelům UPS Technology se podařilo vybudovat stabilní a úspěšnou společnost, která patří mezi významné hráče ve svém oboru a která je schopna prosazovat se v mezinárodní konkurenci na domácím i zahraničních trzích. Jsme rádi, že můžeme prostřednictvím našeho fondu podpořit v růstu společnost se silným postavením v atraktivním segmentu záložních systémů nepřetržitého napájení.“

UPS Technology, která má obchodní a technické zázemí v Brně a pobočky v Praze a Ostravě, na Slovensku pak funguje dceřiná společnost UPS Gabria, s novými vlastníky čeká nastavení nových obchodních procesů a nástrojů, nový management má firmu nasměrovat k zahraničí expanzi. Již nyní má UPS Technology zakázky v Nizozemí, Velké Británii nebo postsovětských státech, dalším exportním cílem jsou státy Evropské unie, Asie, Afriky a střední Ameriky. 

12 % p. a.

Očekávaný  výnos

5 a více let

Trvání

125 000 EUR nebo 1 000 000 Kč

Minimální investice

0–5 %

Vstupní poplatek

Kontakt

Mám zájem o odběr newsletteru

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Zaškrtávací políčka

Fakturační údaje:
ADAX Fond firemního nástupnictví SICAV, a.s. 
Sídlo: Na Florenci 23, Praha 1
IČO: 10735551

Společnost zapsaná v Obchodním rejstříku
u Krajského soudu v Brně, oddíl B, vložka
8529, dne 7. dubna 2021