ADAX Fond firemního nástupnictví má nové akcionáře, management a plánuje další investice

-9. ledna 2024-

ADAX Fond firemního nástupnictví SICAV změnil akcionářskou a manažerskou strukturu. K stávajícím akcionářům, podnikateli a investorovi Ladislavu Chodákovi a Regionální hospodářské komoře Brno, se připojili Jaroslav Havel a HP Holding spravující investice společníků advokátní kanceláře Havel & Partners. Prezidentem fondu se stal ekonom, investor a bývalý ministr a předseda Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

ADAX, fond kvalifikovaných investorů, se zaměřuje na investice do byznysově perspektivních českých a slovenských firem, jejichž EBITDA dosahuje 10-50 milionů korun. Fond cílí na roční zhodnocení, které investorům přinese nejméně 12 procent. Na nové investice má připravené až 3 miliardy korun.

Novým výkonným ředitelem ADAX Fondu firemního nástupnictví SICAV je Václav Salač, investičním a správním ředitelem se stal David Fogad a management doplňuje Barbora Vávrová, která má na starosti business development a marketing.

Podařilo se nám vybudovat silný a zkušený tým, který zahajuje novou etapu ADAXu,“ říká Ladislav Chodák. „Strategie fondu ale zůstává stejná. Z dobrých regionálních firem chceme udělat skvělé globální společnosti. Vyhledáváme byznysově perspektivní firmy, které potřebují nový impuls.

Ambice fondu ADAX jdou ale ještě dále, než pouze vylepšit fungování a hospodaření firem ve správě. „Rozvojem tradičních českých společností chceme přispět k rozvoji našeho podnikatelského prostředí a uchování tradičního českého podnikání v českých rukou,“ vysvětluje Jaroslav Havel, investor s dvacetiletou zkušeností v oblasti byznysu, investic a práva.

Fond ADAX využívá expertizu členů Regionální hospodářské komory Brno, jejich kontaktů a obchodních partnerství, skupina Havel & Partners jako největší advokátní kancelář na českém a slovenském trhu dává fondu právní a manažerskou podporu.

Výkon fondu v současnosti zajišťují sýrárna Tany v Nýrsku a CM Trade Via, distributor produktů pro lidi trpící alergiemi, astmatem nebo atopickým ekzémem. Nejnovější akvizicí je společnost Ekobal Rožnov, jediný český výrobce 100% ekologických papírových kelímků a víček.

„Dnes existuje mnoho firem stojících na rozcestí, které pro nás představují velký potenciál. Může jít o situaci, kdy současný majitel nemá nástupce anebo si uvědomuje, že když má jeho firma uspět, musí výrazně inovovat a modernizovat. Ale nemá na to prostředky nebo energii. V tu chvíli umíme pomoci,“ říká Ladislav Chodák. „Do firem přineseme nejen nové finance, ale také know-how a globální obchodní příležitosti, které jim ve spolupráci s Regionální obchodní komorou umíme zajistit,“ dodává investor a podnikatel, který stál u založení více než třicítky firem.

ADAX Fond firemního nástupnictví aktuálně jedná o akvizici tří firem. Ve snaze o diverzifikaci portfolia jde o společnosti z perspektivních oborů energetiky a strojírenství, u kterých se ADAX může soustředit na nevyužitý exportní potenciál.

O ADAX Fondu firemního nástupnictví:

ADAX Fond firemního nástupnictví, fond kvalifikovaných investorů, se zaměřuje na investice do perspektivních podniků s cílem ročního zhodnocení nejméně 12 procent. Využívá expertízu členů Regionální hospodářské komory Brno a skupiny Havel & Partners. Fond, který disponuje prostředky ve výši až 3 miliard korun, se orientuje na malé a střední firmy s EBITDA 10-50 milionů korun. Od roku 2021 buduje diverzifikované portfolio českých a slovenských firem. Mezi jeho investice patří společnost Tany, tradiční český výrobce tavených sýrů, společnost CM Trade Via, která řeší potřeby alergiků a astmatiků a společnost Ekobal Rožnov, jediný český výrobce 100% ekologických papírových kelímků a víček. Více informací na stránkách www.adaxinvest.cz.

12 % p. a.

Očekávaný  výnos

5 a více let

Trvání

125 000 EUR nebo 1 000 000 Kč

Minimální investice

0–5 %

Vstupní poplatek

Kontakt

Mám zájem o odběr newsletteru

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Zaškrtávací políčka

Fakturační údaje:
ADAX Fond firemního nástupnictví SICAV, a.s. 
Sídlo: Na Florenci 23, Praha 1
IČO: 10735551

Společnost zapsaná v Obchodním rejstříku
u Krajského soudu v Brně, oddíl B, vložka
8529, dne 7. dubna 2021