Přidejte se k fondu, který
z dobrých regionálních firem dělá skvělé globální společnosti

Chci investovat
Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

ADAX je
fondem firemního nástupnictví

Fond vyhledává a investuje do firem, které jsou byznysově perspektivní, ale jejich současní vlastníci potřebují efektivní pomoc s dalším technologickým a obchodním rozvojem, který odpovídá potřebám současného trhu.

Firmám z portfolia
ADAX vzrostla
EBITDA o 136 %

Naše portfolio diverzifikujeme mezi různé sektory a geografické trhy, aby byla rizika minimalizována. Dnes výkon fondu zajišťují převážné sýrárna Tany a CM Trade Via, distributor produktů pro lidi trpící alergiemi, astmatem nebo atopickým ekzémem.

ADAX je
připravený na investice
až 3 mld. Kč

Fond vyhledává nové investiční příležitosti a po pečlivé analýze čtyřiceti nabídek vybral dvě firmy, které odpovídají jeho investiční strategii. Firmy se věnují oborům spojujícím energetiku a ekologii a ADAX se zaměří na nevyužitý exportní potenciál.

Expertní tým ADAX

Ladislav Chodák
Akcionář

Jaroslav Havel
Akcionář

Vladimír Dlouhý
Prezident

Václav Salač
Výkonný ředitel

David Fogad
Investiční a správní ředitel

Pavel Kudlík
Finanční ředitel

Barbora Vávrová
Business development

 

Michal Kľučár
Associated partner

 

Během roku 2023 fond posílil tým zakladatelů a akcionářů, přizval odborníky v oblastech řízení
výrobních a obchodních společností, byznys developmentu, zahraničního obchodu, marketingu, technologií,
automatizace, zlepšování podnikových procesů a řízení lidských zdrojů. Vybudovali jsme zkušený
manažerský tým připravený zhodnotit vaše investice.

Naše firmy

 

Společnost TANY z Nýrska se specializuje na výrobu oblíbených tavených sýrů. Řadí se mezi jejich nejvýznamnější výrobce v České republice. Nejznámější značka DELICATO tvoří základ hlavní produktové řady. Kromě vlastních výrobků je TANY také výrobcem tavených sýrů pod privátními značkami obchodních řetězců.

CM Trade Via je regionálním lídrem v oblasti zboží pro alergiky, astmatiky a atopiky, pro které provozuje e-shop v Česku a na Slovensku. Společnost působí jako výhradní velkoobchodní distributor prověřených nadnárodních značek zdravého životního stylu a aktivně spolupracuje s lékařskými specialisty a vzdělává laickou veřejnost.

Tradiční rodinná firma z Valašska je jediným českým výrobcem 100% ekologických papírových kelímků a víček. Roční objem produkce přesahuje 100 milionů kusů. Mezi zákazníky firmy patří společnosti Kofola, Orkla, Café+Co, Delikomat, Bidfood, Nestlé, Primo a další. Už od založení firmy v roce 1992 je jejím cílem snížit závislost na plastových obalech a postupně je nahradit plně přírodní alternativou.

 

„Když jsme v červnu 2022 převzali Tany, tradičního českého výrobce tavených sýrů z Nýrska, firma procházela obdobím stagnace, přestože měla nevyužitý potenciál. V náročném období, které bylo zkomplikováno i globálními politickými a energetickými výzvami, jsme implementovali radikální manažerské a operativní změny. Razantními kroky, od přehodnocení dodavatelských smluv po vytvoření nového marketingového oddělení, jsme dokázali změnit zápornou bilanci firmy  a dosáhnout měsíc co měsíc pozitivního finančního výsledku. Díky tomu se nám podařilo zvýšit roční tržby, což nám umožní investovat do zvýšení výrobní kapacity o 25 %. Mimo to, plánujeme stavební úpravy v expedičním portu a vytvoření efektivní marketingové strategie. Tyto kroky nejen posílí naši pozici na trhu, ale také umožní další obchodní rozvoj, jelikož jsme již téměř dosáhli limitu naší výrobní kapacity."

Jan Holčík, jednatel
Více informací na www.tany.cz 

„Od roku 2005 se CM Trade Via etablovala jako dynamická společnost specializující se na potřeby alergiků a astmatiků. S našimi značkami ProAlergiky.cz a PreAlergikov.sk jsme se stali lokálními leadery a naše dvojitá distribuční strategie od maloobchodu k velkoobchodu nám umožňuje efektivně obsloužit širokou škálu zákazníků. Vstup investora ADAX Fondu firemního nástupnictví v červnu 2022 nám umožnil rozšíření týmu odborníků i zrychlení a automatizaci. Prošli jsme významnými změnami, včetně certifikací, rebrandingu a rozšíření na nové trhy. V roce 2023 jsme dosáhli značného růstu, s plánovaným nárůstem maloobchodních tržeb o 13 %. Naším dalším krokem je fúze se společností Boneco CR a rozšíření na slovenský a maďarský trh. Naše vizionářské plány směřují k tomu, aby CM Trade Via zůstala na čele trhu a nadále nabízela inovativní řešení pro alergiky a astmatiky.“

Zuzana Blažek, jednatelka
Více informací na www.cm-trade.cz 

„Společnost Ekobal je na trhu již více než 30 let a od samotného počátku se jako jediná ryze česká společnost zabývá výrobou papírových kelímků. Protože jde o tradiční rodinnou firmu, její hodnoty a vize vychází z prostředí, ve kterém žije. Tak jako se lidé na Valašsku po generace snaží žít v souladu s přírodou a přirozeně ji chránit, tak i Ekobal přejímá tyto hodnoty. Už od založení je naším cílem snížit závislost na plastových obalech a postupně je nahradit plně přírodní alternativou. Ekobal získává vstupem ADAX Fondu firemního nástupnictví silného českého partnera s globálním přesahem a podporu pro další růst a rozvoj v oblasti obchodu i technologie.“

Ondřej Vlach, jednatel
Více informací na www.ekobal-roznov.cz

12 % p. a.

Očekávaný  výnos

5 a více let

Trvání

125 000 EUR nebo 1 000 000 Kč

Minimální investice

0–5 %

Vstupní poplatek

ADAX Fond firemního nástupnictví SICAV, a. s., podfond 1
Fond obhospodařuje CODYA investiční společnost a.s.

Aktuality

Fakturační údaje:

ADAX Fond firemního nástupnictví SICAV, a.s. 
Sídlo: Na Florenci 23, Praha 1
IČO: 10735551

Společnost zapsaná v Obchodním rejstříku
u Krajského soudu v Brně, oddíl B, vložka
8529, dne 7. dubna 2021